środa, 22 kwietnia 2015

Szafka pod TV - ZRÓB TO SAM #ikeahackers


Nasz remont powoli dobiega końca. Sprawy remontowe mamy z głowy, pozostały sprawy dekoracyjne:)
Jako, że ja już mało mogę pomóc wszystko skupia się na J., który dzielnie walczy z moimi wizjami.

Zarówno przy poprzednim ułożeniu mieszkania, jak i teraz półkę pod telewizor stanowiły skrzynki po jabłkach i przez długi czas żadna z szafek po TV nie stanowiła dla niej konkurencji. Aż…aż gdzieś w czeluściach IKEA HACKERS znaleźliśmy jeden z regałów przerobiony na półkę pod TV.
Wyglądem przypominała trochę PRLowskie meble, co, jak wiadomo, idealnie nam pasuje do naszych nowohuckich klimatów :)

 Z regałem było prosto, podjechaliśmy do IKEI i po sprawie, gorzej z nóżkami. Okazuje się, że znalezienie nóg, które byłyby ładne i nie kojarzyły się jednoznacznie z biurkiem nie jest takie proste. Znaczy jest, ale po przeszukaniu połowy Internetu ostatecznie nóżki znaleźliśmy w … Leroy Merlin :)


Całość kosztowała nas 179 zł za regał KALLAX  oraz 38 zł za komplet 4 nóżek drewnianych. Do tego zatrzaski, które trzymają wkręcone nóżki i godzina pracy J.
Co stało się ze skrzynkami? Póki co 3 z nich znalazły się na ścianie, kolejne 3 czekają na powieszenie - czyż nie idealna półka na zalegające w pudłach książki? :)
Przy okazji kilka zdjęć z naszego mieszkania, cała fotorelacja jak tylko wszystko przywiercimy! :)
Dodaj napis5 komentarzy :

 1. Witam, czy blog jest dalej aktualny? Mam pytanie odnośnie tych zatrzasków trzymających nóżki, można więcej informacji ponieważ nie potrafię takowych znaleźć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć :)

  Jeśli chodzi o zatrzaski to zostały one kupione w Leroy Merlin, na dziale akcesoriów meblowych :) Jest to mocowanie z gwintem M8, które wbijasz w szafkę, a następnie przykręcasz do niej nogi :)

  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry ponownie, proszę mi powiedzieć czy chodzi o takie nakrętki: http://b2b.unimet24.pl/image/sklep-medium/product_287596.jpg. Zafascynowany tym pomysłem zakupiliśmy takie same nóżki ale nikt w sklepie nie potrafił nas nakierować na mocowanie tych nóżek, stąd kupiliśmy te wbijane ale niestety regał jest pusty w środku i nóżki na tych nakrętkach się ruszają, więc bardzo potrzebuję Państwa informacji i pomocy :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Część,
  Przepraszamy za brak wcześniejszej odpowiedzi. Dokładnie takich samych mocowań użyliśmy i mieliśmy dokładnie ten sam problem. Rozwiązaliśmy go za pomocą poxipolu robiąc dość grubą warstwę "w środku" wpychając go tam jak również delikatnie na wbijane mocowanie. Patrząc na szafkę nie widać tego, a nóżki trzymają bardzo mocno.

  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...