środa, 26 lutego 2014

Tęczowa chmurka - DIY dla dzieciWróciliśmy! Trochę nam to zajęło, ale jeśli myślicie, że powrót do rzeczywistości po pobycie w raju, jest prosty, to oznajmiam, że…nie bardzo. Ale nie o tym dzisiaj. Dzisiaj o rzeczach dla dzieci, które w ostatnim czasie wśród naszych znajomych rodzą się co chwilę (wiem o co chcesz zapytać. don't. :))

Chcemy, aby każde z nich dostało od nas coś wyjątkowego – zazwyczaj ubranek i zabawek sklepowych mają mnóstwo jeszcze przed urodzeniem, dlatego chcieliśmy zrobić coś innego.
Chmurka powstała bardzo spontanicznie i bardzo szybko (zajmie Wam najwyżej 2 godziny) z pozostałości po filcu zakupionym na święta.Czego  potrzebujesz:
1. 2x kartki białego filcu
2. Różnokolorowe fragmenty filcu (aby zrobić krople)
3. Nitkę (może być sznurek, aby było trwalsze)

1. Wytnij wszystkie elementy
Z białej kartki filcu wytnij kształt chmury – taki sam wytnij na drugiej kartce. Z białego filcu wytnij również mały prostokąt. Z kolorowych fragmentów filcu wytnij kształt kropli ( z każdego koloru 4 krople). Przy czerwonym pamiętaj o wycięciu serca!2. Zacznij szyć
Przyszyj serce do jednej z wyciętych chmur. Jak już będzie gotowe zacznij zszywać obie chmury – pamiętaj aby na środku przyszyć zawieszkę (złóż na pół wycięty prostokąt i zszyj z chmurami). Dzięki temu bez problemu powiesisz chmurkę w dowolnym miejscu. Po zszyciu ¾ chmur, zacznij napełniać środek watą. Po wypełnieniu zszyj resztę.3. Pora na tęczę!
Ułóż krople według kolorów w trzech rzędach. Nawlecz długą nitkę i zacznij od przeszycia tyłu chmury. Następnie zacznij nawlekać krople od najciemniejszego koloru. Po każdym nawleczeniu, zrób pętlę, aby kropla nie przemieszczała się przy ruchu. Ustawiaj krople w równych odstępach.
Kolejny rząd zacznij trochę niże, aby uzyskać fajną asymetrię (jak na zdjęciu). Po wszyciu wszystkich rzędów, chmurka jest gotowa!Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...